Poruka, ne samo načelnici Jezera Snježani RUŽIČIĆ:  ČETNIČKA KOKARDA I DŽAMIJA NE IDU ZAJEDNO

Načelnica Jezera Snježana RUŽIČIĆ pojavila se u video snimku sa osmijehom na licu nakon asfaltiranja ulice Meše Selimovića i dva jezerska mosta.

Dala se snimiti sa Džamijom Sultana Bajazita u Jezeru u pozadini kako bi, valjda, na ovaj jeftin trik pridobila koji bošnjački glas više na predstojećim lokalnim izborima i osvojila treći mandat.

Ovom predizbornom informativno-reklamnim trikovima načelnica Snježana RUŽIČIĆ očito računa na glasove Bošnjaka Jezera koji su se igrom sudbine spasili četničkog genocida koji je počinjen u Jezeru, kao i na ponekog iz mlađih generacija, riječju svih onih koji ne njeguju kulturu sjećanja. Takvi su ili zastrašeni, ili izgubili ponos i pogazili žrtve genocida i svoje dostojanstvo za šaku brašna i metar asfalta. (Dobro je, stigao asfalt, neće biti prašine u Jezeru, kako reče neko na TV (sic!).

Načelnica Snježana Ružičić je vučica u janjećoj koži.

Ona se svojevremeno slikala sa četničkom šubarom i kokardom. Slikala se u četničkom društvu sina jednog od okrivljenih ratnih zločinitelja u Jezeru.

Na licu joj onaj isti osmijeh kojeg sada prodaje na videu nakon polaganja asfalta u Ulici Meše Selimovića sa džamijom u pozadini.

Pobila, protjerala Bošnjake, Džamiju planski srušila zločinačka četnička alaša s kokardom na glavi, kokardom koja resi i šajkaču načelnice Snježane Ružičić.

Video na kojem je načelnica na Ulici Meše Selimovića i Džamija u njenoj pozadini, bio bi vjerodostojiniji da se načenica snimila s kokardom na glavi. To ne znači da i tada neki od Bošnjaka zatravljenog uma sklonog zaboravu ne bi glasao za nju.

Prvi dan svoje predizborne kampanje rečena Načelnica počela je u Đumezlijama. U zdravici se hvalila kao da je ona svojim parama asfaltirala dio puta do tog zaseoka sa većinskim bošnjačkim stanovništvom.

Tek u videu sa Džamijom kao kulisom objavila je pučanstvu da su pare u omjeru 60:40 posto donirale RS i Federacija. Oba entiteta su u teškim gubicima, s tim što Federacija financira secesiju iz PDV koji joj pripada, a evo i četničku predizbornu kampanju.

Pare su navodno davno namaknute, ali se početak radova na infrastrukturi planski poklopio sa prvim danom predizborne kampanje načelnice Snježane Ružičić. Šutjela je o donatorima, pa se mogao steći utisak kao da su pare iz njena džepa.

To je teška zloupotreba našeg novca. To je kažnjivo krivično djelo!

Praktično, RS nije godinama izdvojila ni marke za popravku trošnih mostova, a rupe je nedavno krpio Faruk RIBIĆ kad je asfaltirao svoju avliju. Iako trošni, mostovima je povećana nosivost sa 12 na 40 tona!

Odjednom, desetine hiljada maraka troše se bukvalno za propagiranje načelnice Ružičić od prvog dana predizborne kampanje.

Na jumbo plakatu Snježana Ružičić je uz Dodika. Dodik široke ruke dijeli i krčmi naš novac kome on hoće i kad on hoće, prijeti ko ne glasa sa SSND čak i ugrožavanjem života u operacionoj sali. Odlikuje ratne zločince koji su školskim udžbenicima heroji, vrijeđa muslimane, smeta mu ezan crta granice. Snježani Ružičić Dodik je uzor i njena podrška. I ona poput njega pokazuje srednji prst neistomišljenicima.

Federacija je u deficitu  500 milijuna KM.

Zar nije lijepo i pohvalno što Ministarstvo za izbjegla i raseljena lica i u toj financijskoj dubiozi ipak brine i o Jezeru, ali ogavno je ružno što se taj naš novac troši nenamjenski i u propagiranje reizbora načelnice Ružičić, u finaciranje secesije, a niko ni mukajet, ni Ministarstvo ni CIK, a ni Tužilaštvo. I mnogim građanima – svejedno!

Da je pravde, trebalo bi u haps i ministra Nerina DIZDARA ili bilo koga drugog odgovornog za donaciju Federalnog ministarstva za izbjegla i raseljena lica, ali ne što su dali pare Jezeru, nego što se novac nenamjenski nekažnjeno bez kontrole Ministarstva troši, čak i za predizbornu četničku kampanju i to u mjestu gdje je po definiciji počinjen klasični vid genocida.

Komentariši

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.